paker.co.uk

Paker.co.uk - Sklep, forum, porady
Suplementy i odżywki - Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia

Powrót do sklepuPowrót do sklepu  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  FAQFAQ

Mapa GoogleMapa Google  Twój wirtualny trenerWirtualny trener  Twój wirtualny dietetykWirtualny Dietetyk  Twój wirtualny dietetykPrzelicznik miar
Witaj Nieznajomy,
Zapraszamy Cię do dołączenia do pakerowej grupy na Facebooku!

Nie wyświetlaj mi więcej widgetu

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie aminokwasy dla amatora?
Autor Wiadomość
brayan6611 

Scotland

Wysłany: 2009-06-02, 09:10   Jakie aminokwasy dla amatora?

Witam serdecznie, od roku regularnie cwicze na silowni. Jestem dosc wysoki 182 cm i zawsze bylem strasznie szczuply. Mialem skret jelit jako dziecko i polowy nie mam :(

Generalnie pisze o tym gdyz wiem ze mnie zrypiecie za zla diete. Niestety probowalem kilka razy zmuszac sie do jedzenia ale bez efektu. Nawet kupilem z tego portalu tabletki na apetyt "black hole", niestety nic mi nie pomogly. Do tej pory bralem kreatyne + bialko:

kreatyne skonczylem narazie i robie sobie przerwe 3 miesiace. Znajomy mi powiedzial zebym bral aminokwasy, nie mam pojecia jakie i jak? Przeytalem arytkul z tego forum ale nie ma tam szczegolow jakie brac i jak. Na sklepie pakera jest tego od zarypania. Nie chce znowu wydac kasy na nic.

Generalnie moj dzien treningowy wyglada tak:

rano (8am), czasem platki z mlekiem,
lunch (1pm), jakis duzy posilek,
po pracy (5pm), cos lekkiego, bogatego w bialko,
przed treningiem (6.30pm), mleko + bialko i banan,
trening, ok 2h
po treningu (9pm), jakis posilek,
przed snem (12pm), mleko + bialko,

cwicze 3 razy w tygodniu, pon, srd, piat,

Moim celem jest przybranie na masie miesniowej, obecnie waze 92kg, bazdzo prosze o doradzenie mi.

edit:
czy to bylo by dobre?
Linki do konkurencyjnego sklepu usuniete. (Abyss)

jony696 

Wysłany: 2009-06-02, 10:01   

hmmm od siebie mam taka rade poczytaj troszku o diecie... poniewaz masz diete bogata w bialko,ale chyba pisales ze zalerzy ci na masie wiec popacz na swoja diete i powiedz mi ile wegli wcinasz dziennnie?? i jest odp dlaczego nie przybierasz na masie.. slyszales o czyms takim jak nadwyrzka kaloryczna??
a jezeli chodzi o amminy to tylko BCAA i tez w celu regeneracji reszte dostarczysz z bialka(poczytaj ile aminokwasow jest w 10 g bialka)od amin masa ci nie podskoczy,moze jakis dobry gainerek?/
pozdrawiam

brayan6611 

Scotland

Wysłany: 2009-06-02, 10:09   

tak jak napisalem jestem amatorem i nie mam pojecia ile weglowodanow dziennie wcinam. W przeciagu roku przytylem ponad 10 kg, generalnie jest to 1kg na 1 miesiac. Sam sie dziwie ze mi tak waga leci. Niestety nie wszystko to miesnie. Brzuszek tez mi sie powiekszyl. Probowalem przez miesiac robic areoby 3 razy w tygodniu + bieganie po treningu silowym. Ale zabraklo mi mocy na to :(

Moim brzuchem zajme sie puzniej, narazie chce sie skupic na robieniu masy. Moze to smiesznie brzmi ale cale zycie bylem chudzielcem. Mam 26 lat i czas najwyzszy cos z tym zrobic.

Napisalem tego posta o aminokwasach poniewaz znajomy na silowni mi wczoraj powiedzial ze bez tego ani rusz, tzn ze jest to niezbedne aby brac.

Jesli znawcy na tym forum uznaja ze bedzie to z pozytkiem dla mnie, to jestem gotow sprobowac.

bardzo bym prosil tez o przyklady co kupic i jak to brac.

musztarda
Admin na forum

Grupy:
Paker Team
Paker Friends

Wysłany: 2009-06-02, 12:01   

witaj
od amino to masy nie zlapiesz
ja tez jestem cale zycie chudy a mam wzrostu 190cm wiec mam jeszcz4e gorzej niz ty :P
bez diety jak juz @jony powiedzial nic nie zdzialasz
zapraszam do lektury
http://www.forum.paker.co...zanie-vt345.htm
oraz
http://www.forum.paker.co...pisem-vt346.htm
i
http://www.forum.paker.co...etetyk-vf59.htm

moze pomyslisz ze duzo tego i zbyt skomplikowane , ale uwierz mi nie jest tak zle
poczytaj i sproboj ulozyc wlasna dietke albo skorzystaj z gotowej
w wirtualnym dietetyku ( na gorze strony ) masz mozliwosc sprawdzenia ile czego jesz :)

a brzuchem to sie zajmij od razu , pozniej bedzie gorzej , lepiej mniej masy ale dobrej jakosci :D

no i w razie jakis watpliwosci pytaj :)

brayan6611 

Scotland

Wysłany: 2009-06-02, 13:26   

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz, juz czytalem te artykuly i bardzo mi pomogly. Wczesniaj jadalem 1 gora 2 posilki dziennie. Od 3 miesiecy staram sie cwiczyc "z glowa".

Ja nigdy nie bede przestrzegal zadnej diety a juz na bank nie bede liczyl co ile czego ma. Nienawidze gotowac i nie umiem i nie mam czasu i checi. Ja nie chce miec idealnego treningu czy diety. Chce wszystko dopasowadz do moich potrzeb i mozliwosci.

W tej chwili biore bialko, link w pierwszym poscie jako uzupelnienie mojej diety. W dni treningowe przed i po silowni, w dni wolne przed snem. Aminokwasy chcialem traktowac jako uzupelnienie, poniewaz tak jak napisalem znajomy mi doradzil ze sa bardzo wazne w sportach silowych.

czy dobrze jest spozyc przed treningiem i zaraz po?:

Olimp Carbo Bag Orange 1000g

dominicus 
Stary Maleńki

England

Grupy:
Paker Friends

Wysłany: 2009-06-02, 13:52   

Co do tego carbo to ja zwsze wciskalem po treningu a to z tego wzgledu ze posilek przedtreningowy mialem(dalej mam) bogaty w wegle. Jak nie jesz zbyt wiele wegli przed treningiem to mozesz walnac miarke(w zaleznosci od twoich potrzeb) sa tez tacy co popijaja carbo podczas treningu-wszystko zalezy od ciebie. :-)

brayan6611 

Scotland

Wysłany: 2009-06-02, 13:58   

moje posilki nie sa zbytnio bogate w substancje odzywcze, wiec wydaje mi sie zeby osiagnac wiecej musze sie uciec do supli. Czyli wskazane by bylo wypic karbo np. 25 min przed treningiem i tuz po?

abyss, tak napisal w swoim poradniku:
"Dla budujacych mase zalecana jest czysta glukoza lub odzywka weglowodanowa typu carbo. Reszte weglowodanow oraz bialka i tluszcze nalezy dostarczyc w posilku jakies 30 minut po treningu. W tym wypadaloby unikac nadmiernej ilosci tluszczy gdyz za bardzo zwolnia one proces trawienia. "

patrzylem sklep pakera za BCAA ale tyle tam tego jest ze ja jako poczatkujacy amator nie mam pojecia co wziazc. Bardzo prosze jakiegos speca o pomoc w wyborze.

abyss 
Moderator
Konsultant Paker'a

England

Grupy:
Paker Team

Wysłany: 2009-06-03, 18:45   

Spec sie zjawil ale zdaje sie ze juz kupiles :)

Co do Carbo przed treningiem to sa i tacy ktorzy pija, sam pilem jak czulem ze mi energi brakuje ale osobiscie preferuje dobry posilek z weglami zlozonym 1,5h przed treningiem a jak posilek nie byl taki jak byc powinien to 2-3 banany 20 min przed treningiem, dla mnie carbo przed treningiem to ostatecznosc, za to po treningu jak najbardziej polecam :)

abyss 
Moderator
Konsultant Paker'a

England

Grupy:
Paker Team

Wysłany: 2009-06-03, 18:49   

Mam jeszcze taka prosbe. W sumie niewiele mamy tych zasad w regulaminie na forum ale akurat wlepianie linkow do konkurencji jest jedna z nich. Tak wiec na przyszlosc podawaj poprostu nazwy, jak najbardziej moga byc to produkty, ktorych nie ma w sklepie pakera, sam z reszta czasem zachwalam produkty ktorych tu nie ma ale zeby linkow nie bylo, ok?

Mozesz tez jak najbardziej pytac o produkty ktorych nie ma w sklepie, mozesz prosic o rozpiske dawkowania i zachwalac, warunkiem jest tylko brak bezposrednich linkow :)

brayan6611 

Scotland

Wysłany: 2009-06-03, 23:35   

Za link przepraszam, moja wina, regulamin tylko przelecialem :(

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedzi. To co kupilem u konkurencji to siakies takie nijakie. Dzis przed treningiem malo sie tabletka nie zabilem, takie sa wielkie krowy.

Kupie te aminokwasy ktore mi poleciles i bede bral 2 tabletki do kazdego posilku + dwie tuz przed treningiem i dwie zaraz po.

Nad carbo po treningu sie jeszcze zastanowie. Dziekuje jeszcze raz, pozdrawiam.

abyss 
Moderator
Konsultant Paker'a

England

Grupy:
Paker Team

Wysłany: 2009-06-04, 00:12   

Bralem te amino ktore wlepiles i wierz mi ze te ktore Ci polecilem to sa jeszcze wieksze krowy. Jesli masz problemy z przelykaniem to albo amino z Dymatize lub Olimp amino 5500 bo sa w miare male albo w proszku.

brayan6611 

Scotland

Wysłany: 2009-06-04, 15:33   

ok, wiec w takim razie zaopatrze sie w to:

Olimp Anabolic amino 5500 Mega Caps 360 Caps

prosze mi wybaczyc glupie pytanie ale nienawidze brac lekow i tabletek, takze moje pytanie jest nastepujace. Czy bezpiecznie jest wykac 18-24 tabletek dziennie?

w opisie jest to:
"Anabolic amino 5500 - Zalecane dawkowanie:
1 porcję tj. 6 kapsułek, 2-3 razy dziennie."

czyli bym to bral rano ze sniadaniem, przed treningiem i po treningu i moze na noc

??

Czaaarna 

Scotland

Pomogła: 2 razy

Grupy:
Paker Friends

Wysłany: 2009-06-04, 16:14   

Wydaje mi się, że tak..Ja łykam coś koło 30 tabletek dziennie i jeszcze żyję :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi